MIOK József Nádor Középiskola és Szakiskola
A 2024–2026 közötti érettségin a diákok 8%-a tett sikeres emelt szintű vizsgát (országosan 52%), és 99%-uk szerzett érettségi bizonyítványt. Ezzel országosan a 858. helyen áll a 937 rangsorolt iskola közül (Miskolc területén a 19.).
Felvételi 2027: a központi írásbelire 2026. december 1-ig kell jelentkezni – közvetlenül a vizsgát szervező középiskolánál.
Minden időpontSikeres emelt szintű érettségi (2024–2026)
858. a 937 iskolából országosan
19. Miskolc 30 iskolája közül
Érettségi eredmények évenként
| Év | Érettségizők | Bizonyítványt szerzett | Sikeres emelt szintű |
|---|---|---|---|
| 2026 | 29 | 29 (100%) | 3 (10%) |
| 2025 | 20 | 19 (95%) | 1 (5%) |
| 2024 | 17 | 17 (100%) | – |
| 2022 | 10 | 9 (90%) | 1 (10%) |
| 2021 | 23 | 23 (100%) | – |
| 2020 | 24 | 23 (96%) | – |
| 2019 | 11 | 11 (100%) | – |
| 2018 | 45 | 45 (100%) | – |
| 2017 | 37 | 37 (100%) | 1 (3%) |
Forrás: KIR érettségi vizsgaeredmények és KIR intézménytörzs, lekérve 2026-11-02. Kis évfolyamnál egy-két diák is sokat mozdít az arányokon.
Kompetenciamérés (2026)
A 2026-es országos kompetenciamérésen az iskola 10. évfolyamosai matematikából 1640 pontot értek el (országos átlag 1658, 4 évfolyamos gimnázium: 1729), szövegértésből 1494 pontot (1590, ill. 1677).
A diákok matematikából és szövegértésből is jobban teljesítenek, mint ami a hasonló családi hátterű diákokat tanító iskoláknál várható. Ez azt mutatja, mennyit tesz hozzá az iskola a diákok tudásához ahhoz képest, honnan indulnak.
10. évfolyam · 4 évfolyamos gimnázium · „Hasonló iskolák”: 4 évfolyamos gimnázium, országos átlag
| Terület | Iskola | Országos | Hasonló iskolák | Összevetés |
|---|---|---|---|---|
| Matematika | 1640 | 1658 | 1729 | hasonló |
| Szövegértés | 1494 | 1590 | 1677 | gyengébb |
| Természettudomány | 1518 | 1785 | 1767 | gyengébb |
| Angol | 1773 | 1833 | 1816 | hasonló |
| Történelem | 1742 | 1809 | 1796 | hasonló |
| Digitális kultúra | 1549 | 1740 | 1724 | gyengébb |
9. évfolyam eredményei
| Terület | Iskola | Országos | Hasonló iskolák | Összevetés |
|---|---|---|---|---|
| Matematika | 1512 | 1730 | 1719 | gyengébb |
| Szövegértés | 1424 | 1674 | 1666 | gyengébb |
| Természettudomány | 1667 | 1748 | 1735 | hasonló |
| Angol | 1502 | 1794 | 1781 | gyengébb |
| Történelem | 1747 | 1769 | 1759 | hasonló |
| Digitális kultúra | 1589 | 1725 | 1715 | gyengébb |
11. évfolyam eredményei
| Terület | Iskola | Országos | Hasonló iskolák | Összevetés |
|---|---|---|---|---|
| Matematika | 1620 | 1758 | 1745 | gyengébb |
| Szövegértés | 1569 | 1710 | 1699 | gyengébb |
| Természettudomány | 1651 | 1789 | 1772 | gyengébb |
| Angol | 1733 | 1851 | 1837 | hasonló |
| Történelem | 1753 | 1833 | 1821 | hasonló |
| Digitális kultúra | 1734 | 1751 | 1737 | hasonló |
Alakulás (10. évfolyam, 2022–2025)
Az iskola 10. évfolyamos átlageredménye 2022 és 2025 között: matematika 1614 → 1593 pont (−21); szövegértés 1586 → 1522 pont (−64).
| Év | Matematika | Szövegértés | Mért tanulók |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1593 | 1522 | 19 |
| 2024 | 1588 | 1461 | 30 |
| 2023 | 1427 | 1283 | 40 |
| 2022 | 1614 | 1586 | 26 |
Az évenkénti pontszámokat az Oktatási Hivatal közli; az országos átlag is változhat évről évre, ezért az iskola helyzetét a fenti, 2026-es országos és azonos típusú összevetés mutatja pontosabban. Kis évfolyamnál néhány diák is sokat mozdít az átlagon. Forrás: KIR, kompetenciamérés statisztikák.
Forrás: Oktatási Hivatal, Országos kompetenciamérés 2026, feladatellátási helyi eredmények. Az „Összevetés” azt jelzi, hogy az iskola eredménye statisztikailag szignifikánsan eltér-e az azonos típusú iskolák átlagától. A kompetenciamérést az évfolyam minden diákja megírja, ezért az egész évfolyam tudását mutatja – az emelt szintű érettségit csak a jelentkezők teszik le.
Felvételi (2026/27. tanév)
124 meghirdetett helyre 7 diák jelentkezett első helyen (0,1×), összesen 39 jelentkezés érkezett, és 8 diákot vettek fel.
| Képzés | Hely | Első helyen | Jelentkezés | Felvett |
|---|---|---|---|---|
gimnázium · 4 évfolyamrészletekaz első idegen nyelv a következő(k egyike): angol; a második idegen nyelv a következő(k egyike): német; a tanulmányi területre hallási fogyatékos (siket), hallási fogyatékos (nagyothalló), beszédfogyatékos, autizmus spektrumzavarral küzdő, egyéb pszichés fejlődési zavarral (súlyos tanulási, figyelem- vagy magatartásszabályozási zavarral) küzdő, halmozottan fogyatékos tanulók is jelentkezhetnek; felvétel a tanulmányi eredmények alapján | 34 | 1 | 6 | 2 |
szakgimnázium · 5 évfolyamrészletekaz első idegen nyelv a következő(k egyike): angol; a tanulmányi területre autizmus spektrumzavarral küzdő tanulók is jelentkezhetnek; felvétel a tanulmányi eredmények alapján; pedagógia tanulmányi terület; a megszerezhető szakképesítés: pedagógiai munkatárs (gyógypedagógiai asszisztens) | 15 | 0 | 2 | 0 |
szakgimnázium · 5 évfolyamrészletekaz első idegen nyelv a következő(k egyike): angol; a tanulmányi területre autizmus spektrumzavarral küzdő tanulók is jelentkezhetnek; felvétel a tanulmányi eredmények alapján; pedagógia tanulmányi terület; a megszerezhető szakképesítés: pedagógiai munkatárs (pedagógiai asszisztens) | 15 | 0 | 3 | 0 |
szakiskola · 9/E + 2 évfolyamrészletekszakiskolai kerettantervi adaptáció, sajátos nevelési igényű tanulók számára, SNI típusa: enyhe értelmi fogyatékosság (EF); az első idegen nyelv a következő(k egyike): angol; a tanulmányi területre autizmus spektrumzavarral küzdő, egyéb pszichés fejlődési zavarral (súlyos tanulási, figyelem- vagy magatartásszabályozási zavarral) küzdő, halmozottan fogyatékos tanulók is jelentkezhetnek; felvétel a tanulmányi eredmények és a sajátos nevelési igényt megállapító szakértői bizottsági szakvélemény alapján; egészségügyi alkalmassági követelményeknek való megfelelés szükséges; kereskedelem ágazat; a lehetséges képzési kimenet(ek): élelmiszer-eladó EF | 15 | 2 | 9 | 2 |
szakiskola · 9/E + 2 évfolyamrészletekszakiskolai kerettantervi adaptáció, sajátos nevelési igényű tanulók számára, SNI típusa: enyhe értelmi fogyatékosság (EF); az első idegen nyelv a következő(k egyike): angol; a tanulmányi területre hallási fogyatékos (nagyothalló), beszédfogyatékos, autizmus spektrumzavarral küzdő, egyéb pszichés fejlődési zavarral (súlyos tanulási, figyelem- vagy magatartásszabályozási zavarral) küzdő, halmozottan fogyatékos tanulók is jelentkezhetnek; felvétel a tanulmányi eredmények és a sajátos nevelési igényt megállapító szakértői bizottsági szakvélemény alapján; egészségügyi alkalmassági követelményeknek való megfelelés szükséges; építőipar ágazat; a lehetséges képzési kimenet(ek): szobafestő EF | 15 | 0 | 7 | 0 |
szakiskola · 9/E + 2 évfolyamrészletekszakiskolai kerettantervi adaptáció, sajátos nevelési igényű tanulók számára, SNI típusa: enyhe értelmi fogyatékosság (EF); az első idegen nyelv a következő(k egyike): angol; a tanulmányi területre hallási fogyatékos (siket), hallási fogyatékos (nagyothalló), beszédfogyatékos, autizmus spektrumzavarral küzdő, egyéb pszichés fejlődési zavarral (súlyos tanulási, figyelem- vagy magatartásszabályozási zavarral) küzdő, halmozottan fogyatékos tanulók is jelentkezhetnek; felvétel a tanulmányi eredmények és a sajátos nevelési igényt megállapító szakértői bizottsági szakvélemény alapján; egészségügyi alkalmassági követelményeknek való megfelelés szükséges; gazdálkodás és menedzsment ágazat; a lehetséges képzési kimenet(ek): számítógépes adatrögzítő EF | 15 | 3 | 8 | 3 |
szakiskola · 9/E + 2 évfolyamrészletekszakiskolai kerettantervi adaptáció, sajátos nevelési igényű tanulók számára, SNI típusa: enyhe értelmi fogyatékosság (EF); az első idegen nyelv a következő(k egyike): angol; a tanulmányi területre hallási fogyatékos (siket), hallási fogyatékos (nagyothalló), beszédfogyatékos, autizmus spektrumzavarral küzdő, egyéb pszichés fejlődési zavarral (súlyos tanulási, figyelem- vagy magatartásszabályozási zavarral) küzdő, halmozottan fogyatékos tanulók is jelentkezhetnek; felvétel a tanulmányi eredmények és a sajátos nevelési igényt megállapító szakértői bizottsági szakvélemény alapján; egészségügyi alkalmassági követelményeknek való megfelelés szükséges; mezőgazdaság és erdészet ágazat; a lehetséges képzési kimenet(ek): aranykalászos gazda EF | 15 | 1 | 4 | 1 |
Túljelentkezés évenként: 2026/27: 0,1× · 2025/26: 0,1× · 2024/25: 0,1× · 2023/24: 0,1× · 2022/23: 0,2× · 2021/22: 0,0×.
Forrás: KIR középfokú felvételi statisztika. Egy diák több iskolába is jelentkezhet, ezért az első helyes jelentkezések mutatják jobban, mennyire keresett az iskola.
Vélemények
Erről a helyről még nincs értékelés – írd meg te az elsőt!
Értékelés írása
Az értékeléseket közzététel előtt ellenőrizzük (hamis, sértő vagy személyes adatot tartalmazó véleményt nem közlünk). Ez a látogatók véleménye, nem a mi értékelésünk.
Gyakori kérdések
MIOK József Nádor Középiskola és Szakiskola: milyenek az érettségi eredmények?
A 2024–2026 közötti érettségin a diákok 8%-a tett sikeres emelt szintű vizsgát (országosan 52%), és 99%-uk szerzett bizonyítványt. Ezzel a(z) MIOK József Nádor Középiskola és Szakiskola országosan a 858. a 937 rangsorolt középiskola közül.
MIOK József Nádor Középiskola és Szakiskola: mennyire nehéz bejutni?
A 2026/27. tanévi felvételin 124 meghirdetett helyre 7 diák jelentkezett első helyen (0,1×), összesen 39 jelentkezés érkezett, és 8 diákot vettek fel.
MIOK József Nádor Középiskola és Szakiskola: hogyan teljesítenek a diákok a kompetenciamérésen?
A 2026-es országos kompetenciamérésen a 10. évfolyamosok matematikából 1640, szövegértésből 1494 pontot értek el (országos átlag 1658, ill. 1590; 4 évfolyamos gimnázium: 1729, ill. 1677).
Hol található a(z) MIOK József Nádor Középiskola és Szakiskola?
Címe: 3530 Miskolc, Petőfi utca 25. OM azonosító: 201189.
További iskolák a közelben
- 97%Miskolci Herman Ottó GimnáziumTúljelentkezés: 1,3×
- 97%Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, Kollégium és ÓvodaTúljelentkezés: 1,2×
- 83%Lévay József Református Gimnázium és DiákotthonTúljelentkezés: 1,7×
- 81%Miskolci Egyetem Földes Ferenc Gyakorló GimnáziumTúljelentkezés: 1,4×
- 78%Avasi GimnáziumTúljelentkezés: 1,5×