| 1 | ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium | Budapest | 3,8× ▼ 4,4× (2025) | 276 | 72 | 96% |
| 2 | Budapest XVI. Kerületi Szerb Antal Gimnázium | Budapest | 3,0× ▲ 2,3× (2025) | 351 | 116 | 93% |
| 3 | Kőrösi Csoma Sándor Két Tanítási Nyelvű Baptista Gimnázium | Budapest | 3,0× ▼ 3,3× (2025) | 194 | 65 | 100% |
| 4 | Budapest XVII. Kerületi Balassi Bálint Nyolcévfolyamos Gimnázium | Budapest | 2,6× ▼ 3,5× (2025) | 154 | 60 | 93% |
| 5 | Budaörsi Illyés Gyula Gimnázium, Technikum és Szakképző Iskola | Budaörs | 2,6× = 2,6× (2025) | 231 | 90 | 91% |
| 6 | Jedlik Ányos Gimnázium | Budapest | 2,5× ▲ 2,5× (2025) | 333 | 133 | 89% |
| 7 | Dugonics András Piarista Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium | Szeged | 2,5× ▲ 1,8× (2025) | 230 | 92 | 85% |
| 8 | Budapest I. Kerületi Toldy Ferenc Gimnázium | Budapest | 2,4× ▲ 1,4× (2025) | 147 | 62 | 91% |
| 9 | Újpesti Könyves Kálmán Gimnázium | Budapest | 2,3× ▲ 1,8× (2025) | 261 | 112 | 94% |
| 10 | Kempelen Farkas Gimnázium | Budapest | 2,3× ▼ 2,4× (2025) | 156 | 68 | 93% |
| 11 | Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium | Kecskemét | 2,3× ▼ 2,4× (2025) | 127 | 56 | 83% |
| 12 | Bethlen Gábor Általános Iskola és Gimnázium | Budapest | 2,2× ▲ 1,8× (2025) | 143 | 64 | 83% |
| 13 | NKE Óbudai Árpád Gimnázium | Budapest | 2,2× ▲ 1,9× (2025) | 245 | 112 | 89% |
| 14 | Szentendrei Móricz Zsigmond Gimnázium | Szentendre | 2,2× ▲ 1,8× (2025) | 249 | 116 | 86% |
| 15 | Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium | Budapest | 2,1× ▼ 2,5× (2025) | 289 | 136 | 97% |
| 16 | Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium | Dunakeszi | 2,1× ▼ 2,2× (2025) | 270 | 128 | 89% |
| 17 | Székesfehérvári Vasvári Pál Gimnázium | Székesfehérvár | 2,0× ▲ 2,0× (2025) | 251 | 124 | 88% |
| 18 | Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Kollégium | Győr | 2,0× ▲ 1,6× (2025) | 267 | 136 | 94% |
| 19 | Berzsenyi Dániel Gimnázium | Budapest | 1,9× ▼ 2,0× (2025) | 232 | 121 | 94% |
| 20 | Debreceni Ady Endre Gimnázium | Debrecen | 1,9× ▲ 1,7× (2025) | 261 | 136 | 93% |
| 21 | Gödöllői Református Líceum Gimnázium | Gödöllő | 1,9× ▼ 2,1× (2025) | 172 | 90 | 93% |
| 22 | Közgazdasági Politechnikum Alternatív Gimnázium | Budapest | 1,9× ▲ 1,7× (2025) | 152 | 80 | 73% |
| 23 | Veres Pálné Gimnázium | Budapest | 1,9× ▼ 2,2× (2025) | 227 | 120 | 97% |
| 24 | Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégium | Győr | 1,9× ▼ 2,2× (2025) | 219 | 116 | 91% |
| 25 | Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium | Budapest | 1,9× ▼ 2,8× (2025) | 169 | 90 | 97% |
| 26 | Budapest II. Kerületi II. Rákóczi Ferenc Gimnázium | Budapest | 1,9× ▲ 1,7× (2025) | 282 | 152 | 88% |
| 27 | Esztergomi Dobó Katalin Gimnázium | Esztergom | 1,8× ▼ 2,1× (2025) | 105 | 57 | 91% |
| 28 | Budapest V. Kerületi Eötvös József Gimnázium | Budapest | 1,8× ▼ 1,9× (2025) | 352 | 192 | 98% |
| 29 | Gödöllői Török Ignác Gimnázium | Gödöllő | 1,8× ▼ 1,9× (2025) | 219 | 120 | 93% |
| 30 | Deák Téri Evangélikus Gimnázium | Budapest | 1,8× ▼ 2,2× (2025) | 103 | 57 | 97% |
| 31 | ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium | Budapest | 1,8× ▲ 1,7× (2025) | 163 | 90 | 96% |
| 32 | Csik Ferenc Általános Iskola és Gimnázium | Budapest | 1,8× ▲ 1,3× (2025) | 107 | 60 | 64% |
| 33 | Tóth Árpád Gimnázium | Debrecen | 1,8× ▼ 1,9× (2025) | 319 | 181 | 94% |
| 34 | ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium | Szombathely | 1,8× ▼ 1,8× (2025) | 141 | 80 | 91% |
| 35 | Lovassy László Gimnázium | Veszprém | 1,8× ▼ 1,9× (2025) | 215 | 123 | 100% |
| 36 | Budapest I. Kerületi Szilágyi Erzsébet Gimnázium | Budapest | 1,8× ▼ 2,3× (2025) | 105 | 60 | 92% |
| 37 | Szigetszentmiklósi Batthyány Kázmér Gimnázium | Szigetszentmiklós | 1,7× ▼ 1,8× (2025) | 166 | 96 | 94% |
| 38 | Corvin Mátyás Gimnázium | Budapest | 1,7× ▲ 1,3× (2025) | 211 | 123 | 86% |
| 39 | Székesfehérvári SZC I. István Technikum | Székesfehérvár | 1,7× ▲ 1,5× (2025) | 165 | 96 | 38% |
| 40 | Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon | Miskolc | 1,7× ▲ 1,3× (2025) | 243 | 142 | 83% |
| 41 | Keszthelyi Vajda János Gimnázium | Keszthely | 1,7× ▲ 1,6× (2025) | 146 | 86 | 94% |
| 42 | Veresegyházi Katolikus Gimnázium | Veresegyház | 1,7× ▼ 1,9× (2025) | 217 | 128 | 66% |
| 43 | Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája | Debrecen | 1,7× ▲ 1,4× (2025) | 208 | 124 | 96% |
| 44 | Ferences Gimnázium | Szentendre | 1,7× ▼ 1,7× (2025) | 156 | 94 | 95% |
| 45 | Prohászka Ottokár Katolikus Gimnázium | Budakeszi | 1,7× ▼ 2,1× (2025) | 106 | 64 | 89% |
| 46 | Budapest VIII. Kerületi Vörösmarty Mihály Gimnázium | Budapest | 1,7× ▲ 1,5× (2025) | 213 | 128 | 86% |
| 47 | Kecskeméti Bolyai János Gimnázium | Kecskemét | 1,7× ▲ 1,3× (2025) | 198 | 120 | 81% |
| 48 | Alternatív Közgazdasági Gimnázium, Szakgimnázium és Általános Iskola | Budapest | 1,6× ▼ 1,7× (2025) | 177 | 108 | 85% |
| 49 | Magyar-Angol Tannyelvű Gimnázium és Kollégium | Balatonalmádi | 1,6× = 1,6× (2025) | 111 | 68 | 100% |
| 50 | Győri SZC Baksa Kálmán Két Tanítási Nyelvű Gimnázium | Győr | 1,6× ▲ 1,5× (2025) | 161 | 99 | 99% |
| 51 | Chernel István Általános Iskola és Gimnázium | Gárdony | 1,6× ▲ 1,2× (2025) | 52 | 32 | 84% |
| 52 | Váci SZC Boronkay György Műszaki Technikum és Gimnázium | Vác | 1,6× ▲ 1,4× (2025) | 342 | 210 | 65% |
| 53 | Szentendrei Református Gimnázium | Szentendre | 1,6× ▼ 2,3× (2025) | 84 | 52 | 87% |
| 54 | Ráckevei Ady Endre Gimnázium | Ráckeve | 1,6× ▲ 1,2× (2025) | 148 | 92 | 77% |
| 55 | ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégium | Budapest | 1,6× ▲ 1,6× (2025) | 204 | 128 | 96% |
| 56 | Újbudai József Attila Gimnázium | Budapest | 1,6× ▼ 1,6× (2025) | 190 | 120 | 84% |
| 57 | Városmajori Gimnázium | Budapest | 1,6× ▲ 1,5× (2025) | 254 | 162 | 95% |
| 58 | Szegedi Tudományegyetem Báthory István Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola | Szeged | 1,6× ▲ 1,3× (2025) | 227 | 146 | 97% |
| 59 | Vetési Albert Gimnázium | Veszprém | 1,6× ▲ 1,1× (2025) | 198 | 128 | 96% |
| 60 | Ciszterci Szent István Gimnázium | Székesfehérvár | 1,6× ▲ 1,3× (2025) | 158 | 102 | 88% |
| 61 | Nyíregyházi SZC Széchenyi István Technikum és Kollégium | Nyíregyháza | 1,6× ▼ 1,6× (2025) | 198 | 128 | 52% |
| 62 | Baár-Madas Református Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium | Budapest | 1,5× ▼ 1,8× (2025) | 118 | 77 | 96% |
| 63 | Érdi Vörösmarty Mihály Gimnázium | Érd | 1,5× ▲ 1,3× (2025) | 245 | 160 | 95% |
| 64 | Péterfy Sándor Evangélikus Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium | Győr | 1,5× ▲ 1,0× (2025) | 73 | 48 | 93% |
| 65 | Dabasi Táncsics Mihály Gimnázium | Dabas | 1,5× ▼ 1,8× (2025) | 131 | 86 | 80% |
| 66 | Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium | Székesfehérvár | 1,5× ▲ 1,4× (2025) | 206 | 136 | 90% |
| 67 | Újpesti Babits Mihály Gimnázium | Budapest | 1,5× ▼ 1,7× (2025) | 181 | 120 | 87% |
| 68 | Szent Gellért Katolikus Általános Iskola és Gimnázium Krisztina Téri Telephelye | Budapest | 1,5× ▲ 1,2× (2025) | 51 | 34 | 86% |
| 69 | Tatai Református Gimnázium | Tata | 1,5× ▼ 1,7× (2025) | 99 | 66 | 85% |
| 70 | Zöldliget Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Baptista Általános Iskola és Gimnázium | Velence | 1,5× ▲ 1,2× (2025) | 39 | 26 | 81% |
| 71 | Székesfehérvári Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola | Székesfehérvár | 1,5× ▲ 1,3× (2025) | 176 | 120 | 87% |
| 72 | Budapest XV. Kerületi László Gyula Gimnázium és Általános Iskola | Budapest | 1,5× ▼ 2,0× (2025) | 53 | 36 | 80% |
| 73 | Avasi Gimnázium | Miskolc | 1,5× ▲ 1,3× (2025) | 176 | 120 | 78% |
| 74 | Premontrei Szent Norbert Gimnázium, Egyházzenei Szakgimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium | Gödöllő | 1,5× ▼ 1,9× (2025) | 131 | 90 | 94% |
| 75 | Kőbányai Szent László Gimnázium | Budapest | 1,5× ▼ 1,6× (2025) | 281 | 192 | 85% |
| 76 | Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium | Budapest | 1,5× ▼ 1,6× (2025) | 180 | 124 | 97% |
| 77 | Váci Piarista Gimnázium | Vác | 1,5× ▼ 1,7× (2025) | 142 | 98 | 81% |
| 78 | Szent István Gimnázium | Budapest | 1,4× ▼ 1,6× (2025) | 196 | 136 | 98% |
| 79 | Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium | Debrecen | 1,4× ▲ 1,2× (2025) | 244 | 170 | 95% |
| 80 | Révai Miklós Gimnázium és Kollégium | Győr | 1,4× ▲ 1,4× (2025) | 228 | 158 | 90% |
| 81 | Ócsai Bolyai János Gimnázium | Ócsa | 1,4× ▲ 1,4× (2025) | 127 | 88 | 81% |
| 82 | Budapesti Komplex SZC Gundel Károly Vendéglátó és Turisztikai Technikum | Budapest | 1,4× ▲ 1,3× (2025) | 305 | 212 | 31% |
| 83 | Tatabányai Árpád Gimnázium | Tatabánya | 1,4× ▲ 1,4× (2025) | 183 | 128 | 92% |
| 84 | Kecskeméti Református Gimnázium | Kecskemét | 1,4× ▲ 1,3× (2025) | 178 | 125 | 87% |
| 85 | Budapesti Gazdasági SZC Szent István Technikum és Kollégium | Budapest | 1,4× ▲ 1,2× (2025) | 182 | 128 | 41% |
| 86 | Pécsi Tudományegyetem Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium és Óvoda | Pécs | 1,4× ▲ 1,4× (2025) | 254 | 180 | 93% |
| 87 | Győri SZC Hild József Építőipari Technikum | Győr | 1,4× ▲ 1,1× (2025) | 142 | 101 | 18% |
| 88 | Bálint Márton Általános Iskola és Gimnázium | Törökbálint | 1,4× ▲ 0,7× (2025) | 84 | 60 | 92% |
| 89 | Váci Madách Imre Gimnázium | Vác | 1,4× ▲ 1,4× (2025) | 219 | 156 | 76% |
| 90 | Dorogi Zsigmondy Vilmos Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Gimnázium | Dorog | 1,4× ▲ 1,2× (2025) | 95 | 68 | 52% |
| 91 | Képző- és Iparművészeti Szakgimnázium és Kollégium - a Magyar Képzőművészeti Egyetem Gyakorlóiskolája | Budapest | 1,4× ▼ 1,8× (2025) | 140 | 100 | 13% |
| 92 | Karinthy Frigyes Gimnázium | Budapest | 1,4× ▲ 1,3× (2025) | 208 | 150 | 99% |
| 93 | Nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnázium | Nyíregyháza | 1,4× ▼ 1,4× (2025) | 188 | 135 | 98% |
| 94 | Miskolci Egyetem Földes Ferenc Gyakorló Gimnázium | Miskolc | 1,4× ▲ 1,2× (2025) | 237 | 170 | 81% |
| 95 | Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium | Szeged | 1,4× ▲ 1,3× (2025) | 215 | 156 | 97% |
| 96 | Győri SZC Sport és Kreatív Technikum | Győr | 1,4× ▲ 1,2× (2025) | 121 | 88 | 25% |
| 97 | Hatvani Bajza József Gimnázium | Hatvan | 1,4× ▲ 1,3× (2025) | 148 | 108 | 92% |
| 98 | Gyöngyösi Berze Nagy János Gimnázium | Gyöngyös | 1,4× ▼ 1,6× (2025) | 163 | 119 | 90% |
| 99 | Budapesti Gazdasági SZC Keleti Károly Közgazdasági Technikum | Budapest | 1,4× ▼ 1,5× (2025) | 172 | 126 | 46% |
| 100 | Németh László Gimnázium | Budapest | 1,4× ▼ 1,5× (2025) | 90 | 66 | 93% |